O mnie

Specjalizuję się w leczeniu zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego oraz problemów funkcjonalnych aparatu ruchu. Dzięki współpracy z czołowymi zawodnikami lekkoatletyki oraz piłki ręcznej mam szerokie doświadczenie w rehabilitacji urazów sportowych i przeciążeń mięśniowych. Zajmuję się także rehabilitacją onkologiczną, zarówno przed, w trakcie, jak i po leczeniu.

Jestem współtwórcą i wykonawcą pilotażowego projektu – PROGRAM REHABILITACYJNEGO WSPARCIA TERAPII PRZESZCZEPOWEJ W WARUNKACH SZPITALNYCH (Tytuł projektu: Badanie obserwacyjne mające na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności stosowania autorehabilitacji u pacjentów poddanych allogenicznemu/autologicznemu przeszczepieniu komórek macierzystych), realizowanego na Oddziale Transplantacji Szpiku Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Jak pracuję

W pracy z pacjentem kładę duży nacisk na trening, który utrwala efekt terapeutyczny i zapobiega powrotowi dolegliwości. Na co dzień wykorzystuję terapię manualną oraz techniki mięśniowo-powięziowe i różne formy masażu.

Od najmłodszych lat jestem związany ze sportem. Zaczęło się od koszykówki, później sporty walki, a w między czasie różne formy treningu siłowego.

Właśnie sport i obecne w nim kontuzje spowodowały zainteresowanie człowiekiem i wybór kierunku rozwoju.

Moje kompetencje

Ukończyłem fizjoterapię ze ścieżką specjalizacyjną Fizjoterapii w Sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie również uzyskałem tytuł Instruktora Odnowy Biologicznej.

Ukończyłem wiele szkoleń między innymi z Terapii Manualnej (Kaltenborn-Evjenth), Pinoterapii czy Treningu Rehabilitacyjnego. Obecnie również jestem w trakcie dwuletniego szkolenia z Terapii Manualnej wg. International Academy of Orthopedic Medicine.

Ponieważ leczenie aparatu ruchu wymaga wiedzy i praktyki, nadal jestem aktywny sportowo, zarówno trenując siłowo jak i poznając różne formy ruchu, przez taniec, kalistenikę czy sztuki walki.